Naujienos
 • 2021-04-01
  Antrus metus mums gyvenant su COVID-19 infekcija ligonių kasos gauna itin daug su ja susijusių paklausimų. Vienas dažniausių – reabilitacijos galimybės persirgus šia liga. Suprantama – jai būdinga daug nepageidaujamų liekamųjų reiškinių, todėl reabilitacijos gali prireikti ir jos išlaidos gali būti apmokamos iš biudžeto.
 • 2021-04-01
  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) pastaruoju metu sulaukia nemažai gyventojų klausimų dėl prisirašymo prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ) tvarkos. Gyventojus domina, ar galima pasirinkti privačią šeimos kliniką, kaip dažnai galima keisti šeimos gydytoją, kokiose įstaigose galima gauti psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis ir kt.
 • 2021-03-26
  Ligonių kasų specialistų parengti gydymo įstaigų gerų darbo rezultatų rodiklių suvestinės duomenys rodo, kad kai kurie įstaigų veiklos efektyvumo rodikliai, nors ir nežymiai, pernai gerėjo. Įtakos didesniam efektyvumo šuoliui neabejotinai turėjo koronaviruso plitimo situacija.
 • 2021-03-23
  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) 2021- 2022 m. gripo sezonui jau nupirko 257 tūkst. keturvalentės vakcinos. dozių. Tai – beveik 5 proc. daugiau nei pernai. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis įsigyti skiepai skirti rizikos grupės asmenims.
 • 2021-03-22
  Visame pasaulyje esant daug keliavimo ribojimų ir žmonėms daugiausia dirbant nuotoliniu būdu, Lietuvos piliečiai, dirbantys ir mokantys mokesčius kitose šalyse, faktine darbo vieta neretai renkasi gimtinę. Ligonių kasų šie asmenys dažnai teiraujasi, kaip prireikus jiems Lietuvoje gauti valstybės laiduojamas medicinos paslaugas, ar turi už jas mokėti ar primokėti.
 • 2021-03-22
  Prieš pasirašydama sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis dėl jų finansavimo už draudžiamiesiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) surengė nuotolinį pasitarimą su antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių gydymo įstaigų vadovais, kad supažindintų juos su sutarčių pasirašymo eiga ir pristatytų esminius sutartinių sumų ir paslaugų planavimo principus. Pasitarime pabrėžta, kad paslaugų teikimo kritimas karantino laikotarpiu jų planavimui jokios įtakos nedaro, todėl finansavimas įstaigoms dėl šios priežasties tikrai nesumažės.

Naujienų archyvas 

Atnaujinta: 2021-01-12